AutoryzacjeNowościWideokonferencjePoly Studio X Series – Kompaktowe urządzenia do widekonferencji

19 października, 20190
https://b2b.voiceplanet.pl/wp-content/uploads/2019/10/studio-x-9.jpg
Poly Studio X

Zakończona kilka dni temu Zoomtopia 2019 była doskonałą okazją do zaprezentowania przez producentów sprzętu audiowizualnego, nowych rozwiązań i urządzeń kompatybilnych z platformą Zoom i usługą Zoom Rooms.
Dla naszego partnera, firmy Poly (wcześniej Polycom i Plantronics), wydarzenie było jednocześnie premierą nowych urządzeń wideokonferencyjnych, czyli Poly Studio X30 oraz Poly Studio X50.

Seria Poly Studio X, to urządzenia typu all-in-one, z wbudowaną kamerą oraz układem mikrofonów, przypominające budową obecne już jakiś czas na rynku Poly Studio USB.
Urządzenia mogą pracować w dwóch różnych trybach:

  • Zoom Mode – przeznaczony do natywnej integracji z Zoom Rooms
  • Poly Video Mode – dedykowany do współpracy z chmurowymi dostawcami usług wideokonferencyjnych (SIP/H.323)
https://b2b.voiceplanet.pl/wp-content/uploads/2019/10/zoom_app-1.jpg

Interfejs w trybie Zoom Mode

https://b2b.voiceplanet.pl/wp-content/uploads/2019/10/video_app-1.jpg

Interfejs w trybie Poly Video Mode

Proste, a jednocześnie potężne

Poly Studio X30 to rozwiązanie stworzone z myślą o małych salach i huddle rooms. Pracuje w jakości 4K UHD i obsługuje funkcję bezprzewodowego udostępnia treści, a to wszystko w stylowej, kompaktowej obudowie.

Większe z nowych urządzeń, czyli Poly Studio X50, to rozwiązanie gotowe do pracy w średnich salach konferencyjnych. Posiada układ mikrofonów o większym obszarze zbierania niż X30, a także wbudowane głośniki stereo. Dzięki możliwości podłączenia dwóch monitorów, urządzenie może realizować scenariusz pracy w dużej sali konferencyjnej,
Wsparcie dla jakości 4K UHD, 5-krotny zoom, bezprzewodowy content sharing oraz dodatkowe wejścia/wyjścia audio – całość tworzy spójny i funkcjonalny system do komunikacji wideo.

Polycom Studio X Series
Prosta i szybka instalacja

Elastyczna instalacja oznacza, że urządzenia mogą być zamontowana na wiele sposobów
Aby instalacja i korzystanie z urządzenia były jeszcze prostsze, Poly wprowadza do swojej oferty dotykowy kontroler Poly TC8, z natywnym interfejsem Zoom Rooms. Podłączenie przy pomocy tylko jednego przewodu z zasilaniem PoE, ogranicza konieczność prowadzenia kabla przez stół, aby połączyć się z Studio.
Podłączenie i uruchomienie całego zestawu zajmuje mniej niż 2 minuty!

Co wyróżnia nową serię urządzeń?

Rozwiązania z serii Poly Studio X nie wymagają dedykowanego komputera do pracy z usługą Zoom Rooms. Dla użytkowników Zoom Rooms oznacza to prostszą obsługę spotkań wideokonferencyjnych, łatwość w korzystaniu z urządzenia, przy zachowaniu najwyższej jakości w przekazywaniu dźwięku i obrazu, z której słynie firma Poly.

Co więcej, dzięki obsłudze protokołów SIP oraz H.323, urządzenia mogą rejestrować się i natywnie pracować z aplikacjami chmurowych dostawców usług wideokonferencyjnych.

Zoom Rooms bez komputera

Kolejną nowością ogłoszoną przez Poly na tegorocznej Zoomtopii, jest dedykowany do natywnej pracy z aplikacją Zoom Rooms firmware dla kodeka Poly G7500.
Wideoterminal Poly G7500 łączy w sobie funkcjonalność kodeka wideokonferencyjnego i urządzenia do zaawansowanego udostępniana treści w jakości 4K UHD, a dzięki opcji rozbudowy o kamery i mikrofony, stanowi potężne narzędzie do pracy w dużych salach zgromadzeń i pomieszczeniach szkoleniowych.

Nowy firmware zapewni możliwość natywnej obsługi Zoom Rooms, co uzupełni portfolio i zapewni możliwość wdrożenia rozwiązania w każdym środowisku i pomieszczeniu. Urządzenia z serii Studio doskonale sprawdzą się w małych pomieszczeniach oraz huddle rooms , a G7500 znajdzie zastosowanie w średnich i dużych salach konferencyjnych.

Kompletna oferta dla Zoom

Nowe urządzenia stanowią uzupełnienie oferty Poly dla Zoom, czyniąc ją kompletną i przygotowaną na każdy scenariusz pracy. Obecne już jakiś czas na rynku Polycom Studio USB jest rozwiązaniem certyfikowanym dla Zoom, podobnie jak kamera EagleEye Cube USB. Seria telefonów biurkowych Polycom VVX wspiera usługę Zoom Phone, a zestawy słuchawkowe z funkcją Noise Cancelling doskonale sprawdzają się podczas korzystania z aplikacji Zoom na PC, MAC lub urządzeniu mobilnym.

Poly Studio Zoom

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *